EUROMAL 2017

Informujemy, że książka z abstraktami z VIII Kongresu Europejskich Towarzystw Malakologicznych jest dostępna tutaj. Zapraszamy do lektury.

powrót na górę

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych Zarząd Stowarzyszenia Malakologów Polskich życzy wszystkim członkom i sympatykom Stowarzyszenia Zdrowych i pogodnych Świąt pełnych wiosennego nastroju i serdecznych spoktań w gronie rodziny i przyjaciół.

powrót na górę

Katalog fauny pasożytniczej Polski

W związku z przygotowywaniem przez prof. dr hab. Elżbietę Żbikowską i dr Annę Cichy z UMK w Toruniu "Katalogu fauny pasożytniczej Polski" zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do bibliografii i/lub publikacji (zarówno historycznych, jak i współczesnych), poświęconych pasożytom zwierząt bezkręgowych w Polsce - w szczególności występujących u mięczaków, owadów, pierścienic, skorupiaków i pajęczaków. Prosimy o rozpowszechnienie naszej prośby wśród Państwa współpracowników specjalizujących się w badaniach zwierząt bezkręgowcyh w Polsce i nadsyłanie bibliografii i/lub publikacji na adres e-mail: annacichy@umk.pl. Dziękujemy za pomoc :-)

powrót na górę

Nowa strona internetowa Stowarzyszenia

W dniu dzisiejszym ruszyła nowa strona internetowa Stowarzyszenia Malakologów Polskich. Wszystkich zainteresowanych malakologią zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością, a także wstąpieniem w szeregi Stowarzyszenia :-)

powrót na górę